Hornické muzeum Harrachov

Výklad v cizím jazyce: němčina Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, holandština Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy Typ muzea: technické, vlastivědné přírodovědné

Hornické muzeum v Harrachově nabízí jedinečnou příležitost ohlédnout se za historií dobývaní rud v Čechách, která je v Harrachově spjatá již s rokem 1760.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout mineralogickou sbírku, řadu dokumentů, předmětů, přístrojů, nástrojů, důlní mapy a jiné materiály přibližující práci v dole.

Součástí expozice je i prohlídka podzemní štoly o délce 1 000 m. Zde se můžeme seznámit s dochovanými stroji z minulého století a funkčními součástmi štoly. Kromě kompletního těžního stroje zde uvidíme důlní vozy, akumulátorovnu, lokomotivu, důlní nakladač a jiné.

Prohlídka s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a návštěvníci během ní poznají práci v dnes již neexistujících rudných dolech.

Areál hornického muzea a prohlídkové štoly je majetkem I. Krkonošské důlní s. r. o.

MěsícDenČasPříznak
Červenec - Srpen St - So 9:00 - 15:30 otevřeno
Ne 9:00 - 14:00 otevřeno
* Vstup do prohlídkové štoly je povolen dětem od 4 let v doprovodu osoby starší 18 let. * Prohlídka štoly je možná ve skupinkách od 4 do max. 50 osob. * Velké skupiny je vhodné objednat předem!

Vstupné

Muzeum
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:50,00 CZK
Dětské vstupné:50,00 CZK
Prohlídková štola včetně muzea
Plné vstupné:140,00 CZK
Dětské vstupné:80,00 CZK pro děti do 15 let
audioguide (nj, aj, pl, nl) 50 Kč
Přihlášení Cookies