Regionální muzeum Mělník

Výklad v cizím jazyce: angličtina, němčina Služby a vybavení: občerstvení, bezbariérový přístup

mailMělník

nám. Míru 54, Mělník, 276 01

Telefon:+420 315 630 922
E-mail:muzeum@muzeum-melnik.cz
Web:www.muzeum-melnik.cz
Muzeum sídlí v rekonstruovaném objektu kapucínského kláštera. Bylo založeno v roce 1888 a je jedním z nejstarších muzeí v Čechách.

Mělnické muzeum se snaží zachytit poměrně široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum má kromě expozice zaměřené na historii a přírodu regionu Mělnicka i dvě specializované expozice - historii výroby kočárků v Čechách a české vinařství.


Regionu Mělnicka, jeho historii a přírodě, bylo vyčleněno první patro hlavní budovy. Sklepy patří vinařské expozici s degustačním sklepem, kde lze ochutnat některý z mnoha desítek vzorků vín. Nově vybudovaná expozice kočárků je v samostatné budově, jen asi 100 m od kláštera a je zde ve dvou patrech nainstalován průřez historií výroby a vývoje kočárků od poloviny devatenáctého století do sedmdesátých let století dvacátého.

Expozice: příroda Mělnicka, života středověkého města, měšťanský a venkovský interiér konce 19. století, dětský svět, historické kočárky, expozice vinařství

Poloha: na náměstí vedle radnice

Druhá stálá expozice Historických kočárků se nachází v samostatné budově v Ostruhové ulici cca 100 metrů od hlavní budovy muzea a představuje návštěvníkům vývoj dětského kočárku v ČR od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let 20. století.


Muzeum nabízí svým návštěvníkům ochutnávku kvalitních českých vín. Skupiny mohou po předchozí objednávce degustovat víno v původních středověkých sklepích z 2. poloviny 14. století. Na jednotlivce čeká stejný sortiment vín v muzejní kavárně, která láká i příjemným posezením na historických hradbách.


Muzeum pořádá řadu zajímavých výstav a akcí pro děti i dospělé po celý rok.


V pokladně získáte nejen vstupenky do expozic a na výstavy, ale i informace o městě či okolí, propagační materiály, zakoupíte suvenýry, mapy, publikace či víno.


MěsícDenČasPříznak
Leden - Prosinec Út - Ne 9:00 - 12:00 otevřeno
12:30 - 17:00 otevřeno

Vstupné

muzeum
Plné vstupné:30,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:20,00 CZK
Rodinné vstupné:60,00 CZK
historické kočárky
Plné vstupné:30,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:20,00 CZK
Rodinné vstupné:60,00 CZK
muzeum + kočárky
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK
Rodinné vstupné:80,00 CZK
Přihlášení Cookies