mailLázně Libverda

Lázně Libverda 16, Lázně Libverda

Telefon:+420 482 322 151
Fax:+420 482 323 155
E-mail:info@laznelibverda.cz
Web:www.laznelibverda.cz
Lázně Libverda, bývalé šlechtické sídlo Clam-Gallasů, jsou dnes malé, klidné lázně, které najdeme 25 km od Liberce. Nachází se v malebném podhůří severního úpatí Jizerských hor.

Leží v nadmořské výšce 424 m n. m. na pomezí Čech, Německa a Polska. Lázně obklopují smíšené lesy, které spolu s podhorskou polohou udávají jejich klimatický charakter. Léto je zde mírné, bez velkých teplotních výkyvů, podzim suchý a teplý. Výjimečnost klimatu spočívá v charakteristickém proudění teplého vzduchu.Historie lázní Léčivé prameny jsou známé od 14. století, kdy se minerálce říkalo Boží voda. Libverdskou vodou se podle historických záznamů léčil v 16. století sasský kurfiřt August I., později majitel zdejšího panství Albrecht z Valdštejna.

O rozkvět a věhlas lázní se zasloužil šlechtický rod Clam-Gallasů. V letech 1783–1808 byly postaveny klasicistní a empírové pavilony. K původnímu prameni s názvem Christiansbrunn přibyl pramen Mariin, Vilemínin, Eduardův, Josefinin, Bierbon a Hubertův, které se dnes nacházejí v okolí lázeňské kolonády.V lázních se léčily ruská velkokněžna Anna Fedorovna, hudební skladatel Carl Maria von Weber, Josef Jungmann, Franz Kafka, Alexandr Humboldt, Josef Vítězslav Šimák, císař Josef II., Jan Masaryk, Václav Talich a další.

Lázně Libverda obklopují smíšené lesy, které spolu s podhorskou polohou udávají jeho klimatický charakter. Malebná kotlina, v níž se obec nachází, je uzavřena majestátným horským masivem Smrku - nejvyšší horou české části Jizerských hor (1.124 m.n.m.). Pro svůj překrásný přírodní rámec jsou Lázně Libverda oblíbeným turistickým střediskem Frýdlantského výběžku.

Informace o lázeňské léčbě
Přírodní léčivý zdroj: Hydrogenuhličitano-železnatá kyselka a slatina.
Předmět léčby: Nemoci oběhového ústrojí, nemoci nervové a duševní.

Přihlášení Cookies