Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****

Vybavení ubytování

Klasifikace: **** Vybavení: pokoj s vanou / sprchou, pokoj s vanou / sprchou, pokoj s WC, TV na pokoji, WiFi, konferenční místnost, vybavení pro školení, taneční parket, sauna, parkoviště, parkoviště, parkoviště pro autobusy, zvířata akceptována, kreditní karty akceptovány, trezor, výtah Doplňkové služby: snídaně, polopenze, plná penze, praní, žehlení, masáže, rehabilitace, konferenční služby, směnárna

Ceny

Orientační cena za noc / osoba: 1 560 CZK
Orientační cena za noc se snídaní / osoba: 1 960 CZK

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 229
Celkový počet pokojů: 117
Druhy pokojů: 1 lůžkové, 2 lůžkové, apartmá
Počet 1 lůžkových: 5
Počet 2 lůžkových: 106
Počet apartmá: 6

mailLiberec

Gutenbergova 3 / 126, Liberec, 460 01

Telefon:+420 485 256 794
E-mail:reception.ghzl@clarion-hotels.cz
Web:www.clariongrandhotelzlatylev.com
Hotel se nachází v klidné lokalitě a přesto v centru Liberce.

Historie:

Clarion Grandhotel Zlatý Lev slouží svým hostům již od roku 1906, kdy jej u příležitosti česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberce, v jeho historické části v sousedství libereckého zámku.

Impulsem pro výstavbu hotelu se stala plánovaná Výstava českých Němců v roce 1906. Investorem byl hoteliér Raimund Haschke a autorem projektu místní stavitel Anton Worf. Hotel postavený v letech 1904-1905 má v kontextu liberecké architektury mimořádné postavení, neboť se jedná o slohově nejčistší libereckou stavbu ve stylu florální secese. Vysokou úroveň mělo i technické a hygienické vybavení hotelu, kdy bylo např. v jednotlivých pokojích užito centrální vysávání. Ve své době byl hotel považován za jeden z nejlepších a nejluxusnějších v celé monarchii. V roce 1929 pak interiér hotelu doplnila elegantní kavárna od věhlasného drážďanského ateliéru Lossow & Kühne.

Ubytování:

Hotel se nachází v klidné lokalitě a přesto v centru Liberce.

Hotel disponuje celkovou kapacitou 117 pokojů. K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Superior, jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Deluxe, Junior Suite, Prezidentské Apartmá v art-nouveau stylu a Apartmá Ještěd. Pro rodinné pobyty nabízí hotel propojené dvoulůžkové pokoje.

Hostům i široké veřejnosti je k dispozici vyhlášená kuchyně v místní Benada Restaurant, která nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně v moderním pojetí.

Plánujete-li konferenci v Liberci, Clarion Grandhotel Zlatý Lev vám nabízí 4 konferenční místnosti s kapacitou až pro 400 osob. Největší sál poskytuje možnost uskutečnění i velkých společenských akcí, jako jsou plesy, velké firemní akce či svatby.

Hotelovým hostům je k dispozici také Wellnes & Therapy.

Přihlášení Cookies