Budova radnice, Liberec

Další historické památky: historické budovy

Novorenesanční budova liberecké radnice byla postavena v roce 1893 podle projektu vídeňského architekta F. Neumanna. Známá je její blízká podoba s radnicí ve Vídni.

Novorenesanční radnici postavila v letech 1888-1893 známá firma Sachers a Gärtner podle návrhu vídeňského architekta Franze Neumanna, a tak není divu, že svým vzhledem budova připomíná radnici vídeňskou. Nad mohutným vstupním portálem nás upoutá kamenný reliéf znázorňující založení staré i nové radnice a balustrádový balkón, ze kterého hovořily mnohé významné osobnosti. Zajímavá je 61 metrů vysoká hlavní věž, kterou zakončuje plastika rytíře, pozornost si však zaslouží i bohatě zdobené fasády, vzácné vitráže a nádherná obřadní síň, která je skvělou ukázkou precizní řemeslné práce. Přes svůj věk proto zůstává radnice i nadále jedním z nejvzácnějších architektonických klenotů města pod Ještědem. 

Prohlídky radnice

zajišťuje Městské informační centrum Liberec v rámci termínů prohlídek (viz otevírací doba a ceník).

Objednávky skupin přijímá Městské informační centrum Liberec, a to vždy písemnou formou (info@visitliberec.eu). V případě větší skupiny nebo mimořádné prohlídky je nutno zaslat objednávku nejméně týden dopředu.

Filmy, které se na liberecké radnici natáčely

My všichni školou povinní
Hitler: vzestup zla
Obsluhoval jsem anglického krále
Cirkus Humberto
Křehké vztahy
Milada 
Genius - Albert Einstein

MěsícDenČasPříznak
Červenec - Srpen Po - Pá 9:00 - 15:00 otevřeno
So 9:00 - 11:00 otevřeno

Vstupné

I. okruh - chodby, obřadní síň, věž
Plné vstupné:100,00 CZK
Rodinné vstupné:200,00 CZK Max. 2 dospělí a 3 děti
Dětské vstupné:70,00 CZK pro děti do 15 let
Studentské vstupné:70,00 CZK
Seniorské vstupné:70,00 CZK pro osoby nad 65 let
Obřadní síň je při konání akce nepřístupná! ZDARMA: Prohlídky pro ZŠ, SŠ a VŠ v rámci výuky s vyučujícím pouze ve školním roce. ZTP a ZTP/P zdarma.
II. okruh - obřadní síň nebo věž
Plné vstupné:50,00 CZK
Rodinné vstupné:100,00 CZK Max. 2 dospělí a 3 děti
Cizojazyčný výklad:50,00 CZK
Poznámka:Obřadní síň je při konání akce nepřístupná! ZDARMA: Prohlídky pro ZŠ, SŠ a VŠ v rámci výuky s vyučujícím pouze ve školním roce. ZTP a ZTP/P zdarma.
Obřadní síň je při konání akce nepřístupná. Věž je přístupná pouze při dobrém počasí. Slevy se neposkytují.
13.1.2022 16:00 - 17:00

Varhanní recitál

Komunitní středisko KONTAKT Liberec zve na pozoruhodný recitál „P o d b e z d ě z s k ý ch v a r h a n í k ů“. Účinkují mladí varhaníci David Coufal, Marek Foltýn a P. Kamil Škoda, děkan v Bělé p. Bezdězem. Koncert průvodním slovem a zpěvem doplní Jiří Bartoloměj Sturz, člen opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci.
Všechny akce
Přihlášení