Galerie Granát Turnov - Zákaznické centrum

Výklad v cizím jazyce: ruština Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, francouzština, španělština Služby a vybavení: vstup se psy Typ muzea: výtvarné umění

V Galerii Granát představuje družstvo Granát, d.u.v., Turnov český granát a český granátový šperk ve vlastní expozici.

Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov je tradičním výrobcem originálních šperků s českými granáty. Exponáty představují průřez sortimentem šperků za celých 66 let trvání zdejší výroby. Vystaveným unikátem je největší nalezený český granát z poslední doby o průměru 7,5 mm, který byl nalezen v r. 2015. Dále můžete zhlédnout sbírku drahých kamenů (např. acháty, jaspisy, zkamenělá dřeva), které byly nalezeny při těžbě českých granátů.

Dozvíte se, kde a jak se české granáty těží a jakou technikou se brousí. V rámci prohlídky probíhá ukázka výroby šperku s českými granáty. Broušení tohoto drahokamu či některé zlatnické techniky si můžete sami vyzkoušet nebo si najít a odnést svůj český granát.

Součástí Galerie je prodejna dárků a skla s českými granáty. V přízemí budovy můžete navštívit firemní prodejnu s rozsáhlou kolekcí šperků s českými granáty.

Vstupné:
Jednotné vstupné – 20 Kč
Děti do 16 let – zdarma

Vstupné na aktuální výstavu fotografií, grafiky nebo obrazů je zdarma.

V případě zájmu je možná rezervace termínu i pro skupiny. Těšíme se na vaši návštěvu.MěsícDenČasPříznak
všechny měsíce Po - Pá 9:00 - 12:30 otevřeno
13:00 - 17:00 otevřeno
Aktuální otevírací dobu naleznete na webových stránkách galerie.

Vstupné

Plné vstupné:20,00 CZK
Děti do 16 let – zdarma
Přihlášení