Diskuze o podpoře geoparků

364634927_669807141837330_7992817221922715190_n.jpg

Na krajský úřad Středočeského kraje zavítala návštěva ze sousedních krajů.Pozvání od radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda přijali k diskusi o podpoře geoparků Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana Královéhradecký kraj pro oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu a Václav Žídek, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Liberecký kraj. 

Pozvání od radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda přijali k diskusi o podpoře geoparků Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana Královéhradecký kraj pro oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu a Václav Žídek, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Liberecký kraj. 

Jednání se za Středočeský kraj zúčastnila i Lucie Cirkva Chocholová, předsedkyně výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. Společně diskutovali možnosti systémové podpory geoparků na území těchto tří krajů, zejména pak Geopark Český ráj UNESCO, který je zároveň nejstarším geoparkem v ČR.
Geoparky jsou fenoménem, které mají výjimečný význam pro turistický ruch, vzdělávání, vědu a výzkum i ochranu přírody a krajiny daného území. Na území Středočeského kraje se nacházejí plně nebo jen částečně území tří geoparků, je to Geopark Barrandien, Geopark Kraj blanických rytířů a Globální geopark UNESCO Český ráj. Snahou Středočeského kraje je nalezení shody na společném řešení systému podpory těchto výjimečných územních celků a to nejen mezi našimi třemi kraji, ale následně také v rámci celé České republiky.

Vytvořeno 24.8.2023 13:04:13 | přečteno 173x | romana.proskova
Přihlášení Cookies