Geopark UNESCO Český ráj navštívila delegace ze Slovenska

Hruba Skala exkurze 20191016

Dne 16.10.2019 navštívili Geopark UNESCO Český ráj v rámci návázání mezinárodní spolupráce mezi etablovanými a vznikajícími geoparky v České republice a Slovenské republice zástupci 4 slovenských geoparků (Malokarpatský, Banskobystrický, Zemplínský Banskoštiavnický), Ministerstva životního prostředí SR, Slovenské agentury životního prostředí, Ministerstva dopravy a výstavby SR, Technické univerzity v Košicích, Univerzity Mateje Bela v Bánské Bystrici, Slovenské geografické společnosti a představitelé OOCR Stredné Slovensko a OZ LIBETHA. 


V dopoledních hodinách proběhlo jednání na Městském úřadě v Turnově za účasti předsedkyně správní rady Geoparku Český ráj a místostarostky Města Turnov Jany Svobodové, ředitelky Geoparku Český ráj Blanky Nedvědické, geologů z Českého ráje Jana Bubala, Václava Mencla, Jana Mertlíka a vedoucího CHKO Český ráj Jiřího Klápštěho. Tématem byla výměna zkušeností, přeshraniční spolupráce, management a marketing. 

Delegaci také osobně pozdravil starosta Města Turnov pan Tomáš Hocke. 

Odpoledne se slovenští hosté zúčastnili geologické exkurze v Hruboskalském skalním městě a navštívili zámek Hrubá Skála.  Vytvořeno 18.10.2019 13:25:30 | přečteno 258x | romana.proskova
Přihlášení Cookies