Mezinárodní den archeologie v Českém ráji 2022

MDA v Českém ráji 2022 jas

V neděli 23. října se u příležitosti Mezinárodního dne archeologie uskuteční exkurze Hrada a Klamorna na Mužském.

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Každoročně v říjnu tak napříč celým světem probíhají různé akce přibližující archeologii široké veřejnosti. Poprvé byl svátek archeologie slaven v USA v roce 2011, od roku 2014 se pravidelně koná i v České republice.


Letos Vám přinášíme exkurzi za archeologií jedné z přírodně nejhodnotnějších a nejatraktivnějších lokalit CHKO Český ráj, do skalní oblasti Drábských světniček. Pravěké výšinné sídliště a hradiště Hrada a Klamorna, na jehož okrajových skalních blocích vznikly ve vrcholném středověku opevněná strážní sídla, původně tvořilo jeden celek. Památkově chráněný areál patří mezi nejvýznamnější archeologické lokality Čech s bohatými doklady osídlení během posledních deseti tisíc let. Prostřednictvím komentované prohlídky tak nahlédneme do dalšího z příběhů krajiny pískovcových skal.

Kapacita prohlídky je ale omezená, nezapomeňte si proto své místo zarezervovat.
Registrace účastníků prostřednictvím formuláře.

 Zahájení v 10:00 u turistického rozcestníku Dneboh - Kavčina. V místě možnost parkování.

 Registrace účastníků - proklik: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJVwiBzBsjtPt8dsHhKZR-iXU4v54VZoiQgP5My1rFE3pK2A/viewform


Vytvořeno 17.10.2022 18:54:36 | přečteno 510x | romana.proskova
Přihlášení Cookies