Návštěva chilských geologů v Geoparku Český ráj

0a646ded 7e2e 4e3c 974a 4ae452147185

V těchto dnech Geopark Český ráj hostí návštěvu dvou geologů z Chile. Hydrogeolog Paulo Urrutia pracuje na programu geokonzervace a práce s místními komunitami. Založil společnost Geoturismo Chile, která nyní působí v oblasti Santiaga de Chile a začíná realizovat  projekt geokonzervace v jižním Chile. Geopark UNESCO Český ráj si vybral z důvodu získání zkušeností s geoturistikou a ochranou přírodního dědictví. Tomás Andrés Martínez Ortega pracuje jako geolog na tvorbě geoturistických produktů v Patagónia Verde v oblasti Lake District. Cílem tohoto projektu je rozpoznat místa vědeckého, turistického a vzdělávacího zájmu pro místní rozvoj a vytvořit strategii geokonzervace související s řízením těchto míst. Kromě toho je členem skupiny Geoheritage v geologické společnosti v Chile, která se mimo jiné snaží identifikovat národní geologické dědictví. 

Je členem pracovního týmu, který dosáhl zapsání Geoparku Kütralkura do Globální sítě geoparků UNESCO. Do Geoparku Český ráj přijel také nabrat zkušenosti. 

V rámci svého pobytu navštívili pískovcovou oblast Maloskalska, Hruboskalsko, Prachovské skály, Riegrovu stezku a geolokality v okolí Nové Paky. 

Prezentace připravená chilskými kolegy pro Geopark Český ráj je velmi přínosná z hlediska inspirace v oblasti geoturistiky, geokonzervace a práce s místními komunitami. Vytvořeno 5.9.2019 15:39:54 - aktualizováno 8.9.2019 16:30:36 | přečteno 370x | romana.proskova
Přihlášení Cookies