Projekt mezinárodní spolupráce: "Geodiverzita pro místní rozvoj" Akronym: "GEOLOGIE"

365470827_671346668352938_659258245004442088_n.jpg

Geoparky UNESCO dne 25. 7. 2022 podepsaly smlouvu o partnerství a po roce smlouvu o spolufinancování v celkové výši 625 346 zł min. z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci poddivize 19.3 „Příprava a realizace činností v oblasti spolupráce s místní akční skupinou“ zahrnutých do Programu rozvoje venkova na roky 2014-2020.

Hlavním cílem projektu spolupráce je „společná podpora a výměna zkušeností ve strategických oblastech pro rozvoj a provoz geoparků patřících do Světové sítě geoparků UNESCO nebo do ní aspirujících, jako inovativní způsob využití přírodních, kulturních a historických zdrojů pro udržitelný rozvoj region", který je také součástí globálních standardů členství. sítě Geoparků UNESCO a splňuje doporučení a pokyny, které náš Geopark Země vyhynulých sopek jako ctižádostivý geopark obdržel po hodnotící návštěvě. Tohoto cíle dosáhneme organizací studijních návštěv s každým z partnerů, které se skládají z exkurzních výletů s prezentací dat geoparku, konferencí/seminářů/workshopů, které zahrnují výměnu zkušeností v rámci popularizace vědeckých poznatků pro vzdělávání, prevenci změny klimatu, ochrany geodiverz Jedním z efektů projektu bude společná složka propagující našeho partnera Geoparky v několika jazycích (polština, čeština, němčina, angličtina). Každý člen LGD také plní inovativní úkoly nezbytné k popularizaci svého geoparku. V LGD Perła Czarna Nida probíhají akce propagující region, vznikají výstavní totemy, ale i vychytávky a propagační materiály. LGD Group Luzycka vydá hru a omalovánku pro děti a propagační vychytávky, zatímco LGD Partnership Kaczawskie vytvoří geopark lapidárium v Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów v Dobkowie propagující nejdůležitější skály těžené v našem Sudecka Zagroda Edukacyjna

Projekt je také výsledkem mnohaleté velmi dobré spolupráce se zástupci jednotlivých geoparků, bez kterých by tato myšlenka nebyla možná - takže děkuji Piotr Kuliniak , Michal Poros, Blanka Nedvědická, Monika Cychowska - Nowak. Tohle je další milník pro UNESCO !!!

Vytvořeno 24.8.2023 13:13:22 | přečteno 194x | romana.proskova
Přihlášení Cookies