Trosečník č. 5 vás zavede například do Zvědavé uličky

trosecnik5

Nový kulturně-společenský emailový zpravodaj o Českém ráji a okolí TROSEČNÍK... 

Stahujte zde: ikona souboruTROSEČNÍK 5.pdf

Milý čtenáři!

Nemám rád ploty a hranice, ale miluju mapy, meze a katastry. Při řazení zpráv Trosečníka používám hranice obcí s rozšířenou působností a „pověřených“ obcích, nikoli hranice okresů, které považuji za přežité.

A když jsem se prostřednictvím Loužnického zpravodaje ctěné kolegyně Jany Matěáskové dozvěděl, že se na Hamštejně bude stavět rozhledna, věděl jsem, že to bude zajímavé. Hamštejn. Jednou jsem tam byl a hledal chalupu kolegy z bulváru Ondřeje Höppnera. Stezkou po Hamštejnském hřbetu vede totiž hranice mezi Turnovskem (část Smrčí, obec Radostná pod Kozákovem) a Lomnickem (část Dlouhý, obec Záhoří, pověřená obec Lomnice nad Popelkou, ORP Semily). Samotná obec Hamštejn je ale součástí obce Koberovy (ORP Železný Brod, okres Jablonec nad Nisou). Taková lahůdka!

Užívám si to i na chalupě. V severním cípu svého pozemku jsem v Křečovicích (2. díl, obec-město Rovensko pod Troskami). Udělám-li pár kroků doleva, jsem v samotném Rovensku. Udělám-li je vpřed, jsem v potoce a také v části Sýkořice v obci Žernov, ORP Turnov. Jdu-li pak pár minut po silnici, octnu se ale v Kotelsku, v obci Veselá, v „pověřené“ obci Lomnice n. Popelkou, ORP Semily. Taky dobrý! To jsou ty drobné radosti stárnoucího muže... f.


Vytvořeno 8.2.2021 10:32:17 | přečteno 398x | romana.proskova
Přihlášení Cookies