Uzavření Memoranda o spolupráci mezi geoparky Visegrádské skupiny

IMG 4090

Ve dnech 10.-11.5. 2023 proběhlo v Banskoštiavnickém geoparku ve slovenské Banské Štiavnici (od roku 1993 zapsána v seznamu Světového dědictví UNESCO) jednání zástupců národních komisí geoparků zemí Visegradské (Slovenská republika, Česká republika, Maďarsko, Polsko). Ředitelka Geoparku UNESCO Český ráj Blanka Nedvědická zde zastupovala také Asociaci geoparků ČR. 

Účastníci jednání představili témata budoucí spolupráce v rámci tohoto uskupení a uzavřeli Memorandum o spolupráci mezi geoparky Visegrádské skupiny. Geopark Český ráj už v minulosti spolupracoval na přeshraničních projektech v rámci programu INTERREG s polským geoparkem Krajina vyhaslých vulkánů, s přeshraničním UNESCO Geoparkem Muskauer Faltenbogen/Luk Mužakowa (Německo-Polsko), v rámci programu ERASMUS+ s polským geoparkem UNESCO Svatý Kříž a maďarským UNESCO geoparkem Nograd a v současné době realizuje projekt v rámci programu LEADER s polskými Místními akčními skupinami z geoparků Luk Mužakowa, Krajina vyhaslých vulkánů a Svatý Kříž.

Spolupráce geoparků v rámci Visegrádské 4 otevírá další možnosti nejen pro Geopark UNESCO Český ráj.Vytvořeno 12.5.2023 16:15:30 - aktualizováno 12.5.2023 16:16:17 | přečteno 391x | romana.proskova
Přihlášení Cookies