Za kameny pod Kozákov

achat (web)

Tradice výstav drahých kamenů, minerálů a zkamenělin v Radostné pod Kozákovem i přes různé problémy pokračuje. Členové Minerálklubu pro Vás připravili na letošní prázdniny ukázky těch nejhezčích a nejzajímavějších kamenů, které za roky své sběratelské činnosti získali a většinou sami zpracovali. 


Převažují samozřejmě acháty a jaspisy z různých nalezišť  Geoparku Českého ráje a další odrůdy křemene a chalcedonu (křišťál, ametyst, záhněda, karneol aj.) K dalším ukázkám patří zkameněliny pravěké flory a fauny, zkamenělá dřeva z období prvohor a další minerály od nás i ze zahraničí. Výstava není systematicky uspořádána a záleží na každém vystavovateli, jak svou vitrínu uspořádá, a které ukázky vybere. Proto zde můžete shlédnout nálezy, které jsou mnohdy unikátní a na veřejnosti, v muzeích či galeriích je neuvidíte. Členové spolku jsou zároveň také průvodci a rádi Vám poradí a odpoví na otázky spojené s broušením a leštěním kamenů, jejich vyhledáváním, či typy na výlety v okolí apod.

Výstava se koná v budově bývalé školy (dnešní Obecní úřad) v Radostné pod Kozákovem - Lestkově („Na Pustině“) od 4. 7. do 4. 9. 2021 denně 9 - 17 hod.Vytvořeno 9.7.2021 16:13:30 | přečteno 1836x | romana.proskova
Přihlášení Cookies